Jak przygotować trawę na zimę?

Trawa zimą

Niezależnie od tego, jak starannie dbałeś o swój trawnik w miesiącach letnich, jesienią prawdopodobnie będzie on wyglądał na nieco zmęczony, blady i zużyty. Dzieje się tak dlatego, że zużył on większość składników odżywczych zawartych w glebie, a także ucierpiał z powodu dzieci korzystających z letniej pogody i bawiących się w ogrodzie.

Przygotowanie trawnika do zimy

Przygotowanie trawnika do zimy należy rozpocząć w październiku – listopadzie. Usuń z trawnika wszelkie opadłe liście i w razie potrzeby wykonaj ostatnie cięcie, utrzymując wysokie źdźbła i przycinając tylko wierzchołki. Zbyt długie przycinanie spowoduje zablokowanie dostępu światła do podstawy źdźbła trawy i prawdopodobnie spowoduje jego żółknięcie.

Spulchnianie lub napowietrzanie

Należy spulchnić trawę za pomocą wideł ogrodowych, aby zwiększyć drenaż i zapewnić dostęp powietrza do korzeni. Jeśli masz czas i energię, najlepiej jest wsypać do otworów trochę piasku lub żwiru ogrodniczego, aby zapobiec ich ponownemu zasypywaniu. Napowietrzacze z pustymi zębami są dość przydatne, ponieważ usuwają korek ziemi z każdego otworu.

Zastosowanie jesiennego nawożenia trawnika

Teraz możesz użyć specjalnej jesiennej karmy dla trawników, która pomoże wzmocnić korzenie i zabić mech, a wiosną zapewni Ci pięknie zielony i bujny trawnik. Zazwyczaj można znaleźć produkt w gotowym do użycia opakowaniu z rozsiewaczem lub, jeśli masz duży trawnik, może warto zainwestować w rozsiewacz do trawników na kółkach, nie tylko dokładniejszy, ale i szybszy! Jeśli zabijesz mech, upewnij się, że zgrabisz go po tym, jak stanie się czarny. Nigdy nie grabi żywego mchu, to po prostu rozprzestrzenia zarodniki i da ci więcej problemu z mchem.

Leczenie gołych plam na trawniku

Jeśli masz gołe plamy spowodowane przez letnią pogodę i działania lub usuwanie mchu, teraz jest czas, aby je leczyć. Możesz zaopatrzyć się w specjalne zestawy do łatania, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz do wykonania zadania, takie jak kompost, nasiona i nawóz, lub możesz kupić torbę dobrej jakości ziemi i nasion trawy i po prostu postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu nasion, aby zapewnić właściwe pokrycie i nie nakładać nadmiernie nasion, ponieważ może to spowodować słaby wzrost.

Trzymaj zwierzęta z daleka

Staraj się nie dopuszczać do tego miejsca ludzi i zwierząt domowych, dopóki nie powstanie nowa trawa. Prawdopodobnie nie trzeba będzie dużo podlewać, ponieważ poziom wilgotności jest zazwyczaj wyższy o tej porze roku, ale należy mieć oko na to i podlewać, jeśli wygląda na to, że może wyschnąć.

Teraz po prostu usiądź i obserwuj, jak przez zimę Twój trawnik pozostanie silny i wiosną będziesz miał piękny, bujny, zielony trawnik odrastający bez żadnych łat!